Crucible Reading Pool Singles League

Group A
Pos Entry P W L D F A FD Points
1 Julius Pinto 5 3 0 2 38 21 17 11
2 Mark Welford 5 3 0 2 38 21 17 11
3 Saqib Bhatti 6 3 1 2 39 31 8 11
4 Cameron Holt 6 2 1 3 41 34 7 9
5 Dan Walker 3 2 1 0 18 9 9 6
6 Paul Wright 4 2 2 0 23 20 3 6
7 James Bishop 2 1 0 1 15 7 8 4
8 Ollie Alessandro 5 1 4 0 27 32 -5 3
9 Ryan Watts 8 0 8 0 0 64 -64 0
Match 1
Schedule Race To 8
Ryan Watts Cameron Holt
Paul Wright Mark Welford
Ollie Alessandro James Bishop
Julius Pinto Dan Walker
Match 2
Schedule Race To 8
Mark Welford Saqib Bhatti
James Bishop Julius Pinto
Dan Walker Paul Wright
Cameron Holt Ollie Alessandro
Match 3
Schedule Race To 8
Saqib Bhatti Dan Walker
Paul Wright James Bishop
Ollie Alessandro Ryan Watts
Julius Pinto Cameron Holt
Match 4
Schedule Race To 8
Ryan Watts Julius Pinto
James Bishop Saqib Bhatti
Dan Walker Mark Welford
Cameron Holt Paul Wright
Match 5
Schedule Race To 8
Saqib Bhatti Cameron Holt
Paul Wright Ryan Watts
Mark Welford James Bishop
Julius Pinto Ollie Alessandro
Match 6
Schedule Race To 8
Ryan Watts Saqib Bhatti
Ollie Alessandro Paul Wright
James Bishop Dan Walker
Cameron Holt Mark Welford
Match 7
Schedule Race To 8
Saqib Bhatti Ollie Alessandro
Paul Wright Julius Pinto
Mark Welford Ryan Watts
Dan Walker Cameron Holt
Match 8
Schedule Race To 8
Ryan Watts Dan Walker
Ollie Alessandro Mark Welford
Julius Pinto Saqib Bhatti
Cameron Holt James Bishop
Match 9
Schedule Race To 8
Saqib Bhatti Paul Wright
Mark Welford Julius Pinto
James Bishop Ryan Watts
Dan Walker Ollie Alessandro
Group B
Pos Entry P W L D F A FD Points
1 Tate Vockings 5 4 0 1 39 15 24 13
2 Oneib Saeed 2 2 0 0 16 0 16 6
3 Daniel Faulder 3 2 1 0 21 10 11 6
4 S Howes 3 2 1 0 17 10 7 6
5 Jason Emmett 3 1 1 1 17 15 2 4
6 Iain Drennan 1 1 0 0 8 0 8 3
7 Ricky Bennett 1 1 0 0 8 0 8 3
8 Ash Lake 4 1 3 0 12 24 -12 3
9 Jim Ryan 8 0 8 0 0 64 -64 0
Match 1
Schedule Race To 8
Tate Vockings Jim Ryan
Oneib Saeed Iain Drennan
Jason Emmett Ricky Bennett
Match 2
Schedule Race To 8
Ricky Bennett Tate Vockings
Jim Ryan S Howes
Iain Drennan Jason Emmett
Ash Lake Oneib Saeed
Match 3
Schedule Race To 8
Tate Vockings Iain Drennan
S Howes Ricky Bennett
Oneib Saeed Daniel Faulder
Jason Emmett Ash Lake
Match 4
Schedule Race To 8
Ricky Bennett Jim Ryan
Iain Drennan S Howes
Daniel Faulder Jason Emmett
Ash Lake Tate Vockings
Match 5
Schedule Race To 8
Tate Vockings Daniel Faulder
S Howes Ash Lake
Jim Ryan Iain Drennan
Jason Emmett Oneib Saeed
Match 6
Schedule Race To 8
Oneib Saeed Tate Vockings
Iain Drennan Ricky Bennett
Daniel Faulder S Howes
Ash Lake Jim Ryan
Match 7
Schedule Race To 8
Tate Vockings Jason Emmett
S Howes Oneib Saeed
Ricky Bennett Ash Lake
Jim Ryan Daniel Faulder
Match 8
Schedule Race To 8
Oneib Saeed Jim Ryan
Jason Emmett S Howes
Daniel Faulder Ricky Bennett
Ash Lake Iain Drennan
Match 9
Schedule Race To 8
S Howes Tate Vockings
Ricky Bennett Oneib Saeed
Jim Ryan Jason Emmett
Iain Drennan Daniel Faulder
Match 1
Schedule Race To 8
Tue 06 Feb 2024 - 19:00
Tue 06 Feb 2024
19:00
Daniel Faulder Ash Lake
Group C
Pos Entry P W L D F A FD Points
1 John Peacock 8 5 1 2 57 34 23 17
2 Stephen Kelliher 6 5 0 1 47 14 33 16
3 Ene Alexandru Maxim 6 5 0 1 47 25 22 16
4 Lee Frith 6 2 2 2 38 34 4 8
5 Elliott Lambourne 6 2 3 1 31 39 -8 7
6 Dean Mulford 4 2 2 0 24 19 5 6
7 Sukant Mishra 5 1 4 0 21 36 -15 3
8 Colm Morgan 5 0 4 1 11 39 -28 1
9 Mollie Stubbs 6 0 6 0 12 48 -36 0
Match 1
Schedule Race To 8
Dean Mulford Lee Frith
Colm Morgan Ene Alexandru Maxim
Match 2
Schedule Race To 8
Lee Frith Stephen Kelliher
John Peacock Dean Mulford
Ene Alexandru Maxim Mollie Stubbs
Elliott Lambourne Colm Morgan
Match 3
Schedule Race To 8
Stephen Kelliher John Peacock
Mollie Stubbs Elliott Lambourne
Dean Mulford Sukant Mishra
Colm Morgan Lee Frith
Match 4
Schedule Race To 8
Sukant Mishra Stephen Kelliher
Lee Frith Mollie Stubbs
Elliott Lambourne Ene Alexandru Maxim
Match 5
Schedule Race To 8
Stephen Kelliher Dean Mulford
Mollie Stubbs John Peacock
Ene Alexandru Maxim Lee Frith
Colm Morgan Sukant Mishra
Match 6
Schedule Race To 8
Sukant Mishra Mollie Stubbs
Lee Frith Elliott Lambourne
John Peacock Ene Alexandru Maxim
Dean Mulford Colm Morgan
Match 7
Schedule Race To 8
Mollie Stubbs Dean Mulford
Ene Alexandru Maxim Sukant Mishra
Elliott Lambourne John Peacock
Colm Morgan Stephen Kelliher
Match 8
Schedule Race To 8
Sukant Mishra Elliott Lambourne
Stephen Kelliher Mollie Stubbs
John Peacock Lee Frith
Dean Mulford Ene Alexandru Maxim
Match 9
Schedule Race To 8
Mollie Stubbs Colm Morgan
Lee Frith Sukant Mishra
Ene Alexandru Maxim Stephen Kelliher
Elliott Lambourne Dean Mulford
Match 4
Schedule Race To 8
Tue 06 Feb 2024 - 18:30
Tue 06 Feb 2024
18:30
John Peacock Colm Morgan
Match 1
Schedule Race To 8
Tue 13 Feb 2024 - 19:00
Tue 13 Feb 2024
19:00
Stephen Kelliher Elliott Lambourne
Match 1
Schedule Race To 8
Fri 16 Feb 2024 - 17:30
Fri 16 Feb 2024
17:30
Sukant Mishra John Peacock
.